Biżuteria miłosna

Biżuteria

Do biżuterii miłosnej zaliczamy przede wszystkim pierścionki zaręczynowe, obrączki ślubne, a także innego rodzaju biżuterię obdarowywaną z okazji rocznic, urodzin czy święta zakochanych, czyli Walentynek. Pierścionek zaręczynowy to najpiękniejszy prezent, jaki może podarować mężczyzna swojej ukochanej. Pierścionek taki powstaje z najszlachetniejszych metali takich jak złoto czy platyna. Podobnie rzecz ma się z obrączkami ślubnymi. Najpopularniejszym kruszcem od lat jest żółte złoto, ale powodzeniem cieszą się także obrączki z białego złota, platyny, palladu, tytanu czy różowego złota. Tytan jest najtańszym kruszcem, ale trwałym. Zdecydowanie najdroższym jest platyna, obrączki z tego metalu kosztują po kilkadziesiąt złotych. Obrączki ślubne mogą być gładkie, ale także, zwłaszcza damskie, mogą posiadać oczko, zazwyczaj diamentowe. Diament to symbol trwałej miłości i zgody. Nie bez powodu więc diamentowe oczko najczęściej ozdabia pierścionki zaręczynowe.

Obrączki ślubne mają długą historię. Istniały jeszcze przed naszą erą, w starożytności. Od średniowiecza kościół usankcjonował wymianę obrączek, od tej pory stały się niezwykle popularne. Okrąg oznacza nieskończoność, okrągła obrączka jest więc symbolem trwałej, nieskończonej, wiecznej miłości. Każdy, wstępując w związek małżeński, wstępuje w niego z wiarą, że będzie trwał wiecznie.

Z obrączkami ślubnymi związanych jest wiele przesądów. Kilka z nich to na przykład zakaz przymierzania obrączki, która należy do kogoś innego. Pecha przynosi również opuszczenie obrączek przed ceremonią ślubną. Zgubienie obrączki oznacza stratę partnera. Obrączki nosi się w Polsce na serdecznym palcu prawej dłoni, w krajach zachodnich na prawej. Inne kraje, w których obrączkę nosi się na lewej dłoni, to Indie, Niemcy, Grecji itd. W Polsce na lewej dłoni obrączkę noszą wdowcy i wdowy. Obrączka jest znakiem trwałej miłości, nosi się ją do końca życia lub związku. To piękny symbol miłości, bez którego obecnie nie możemy sobie wyobrazić ślubu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
1 × 28 =