Jak się drukuje kody kreskowe?

Oferty usług

Jaką etykietę wybrać dla swojego produktu? To pytanie z pogranicza estetyki, mające jednak także wymiar jak najbardziej praktyczny. Chociażby ze względu na dobrze widoczne kody kreskowe na produktach. Te ostatnie pojawiają się na zdecydowanej większości towarów, trafiających do sprzedaży. Producenci nie zawsze wiedzą jednak, jaki rodzaj druku wybrać, aby nie przepłacać i zarazem osiągnąć najlepsze rezultaty wizualne.

Dobra drukarka etykiet to profesjonalne przygotowanie produktu

Wybór technologii druku nie jest prosty. Przed podjęciem decyzji i złożeniem zamówienia warto porozmawiać z przedstawicielem doświadczonej drukarni. Jej pracownicy podpowiedzą, z jakiej metody skorzystać przy niewielkich zamówieniach. Pomogą też wybrać materiały eksploatacyjne. Do tych chętnie wybieranych należą etykiety samoprzylepne, ale ostatecznie zasadnicze znaczenie ma tu rodzaj opakowania. Klasyczny już papier w produkcji etykiet nie jest rozwiązaniem oczywistym, często zastępuje go folia. Nie bez znaczenia jest też rodzaj zastosowanego kleju. Wszystkie te elementy wymagają dokładnej rozwagi. Tylko wówczas etykiety będą prezentowały się atrakcyjnie oraz zachęcą do nabycia asortymentu. A kody kreskowe na produktach ułatwią zarówno transport, jak i zakup danego towaru. Za ten ostatni etap odpowiadają nowoczesne czytniki, obsługujące wybrany rodzaj kodów kreskowych. Takie urządzenia usprawniają pracę współczesnych sklepów. O ich ogromnej roli można się przekonać podczas awarii zasilania. Pozbawieni alternatywnych źródeł prądu sprzedawcy najczęściej nie obsługują klientów.

Czy warto drukować kody kreskowe na produktach?

W XXI wieku kody kreskowe na produktach nie są kwestią wyboru. Ich zastosowanie stało się zjawiskiem powszechnym, umożliwiającym rozwój produkcji, transportu i handlu. Z prostego jednowymiarowego kodu kreskowego odczytuje się podstawowe informacje. Należą do nich pochodzenie produktu, a konkretnie kraj jego powstania. Poza tym znajduje się tam odniesienie do podmiotu działalności gospodarczej, odpowiedzialnego za wytworzenie danego dobra. Już teraz trwają prace, zmierzające do umieszczenia w kodach kreskowych dodatkowych informacji. Na przykład tych dotyczących terminu przydatności produktów spożywczych. Im więcej danych udałoby się zawrzeć w omawianym oznaczeniu, tym lepiej dla komunikacji pomiędzy producentem, sprzedawcą oraz konsumentem. Pierwsze kody kreskowe opracowano już ponad pół wieku temu. Nie trzeba było długo czekać na ich popularyzację. Postęp technologiczny w końcu da o sobie znać także w nowocześniejszym oznakowywaniu produktów.

Aby dowiedzieć sie więcej na ich temat warto przeczytać artykuł: Kody kreskowe na produktach – działanie i zastosowanie

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Jak się drukuje kody kreskowe?, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
20 ⁄ 10 =