Jak przyspieszyć sprzątanie w hotelach?

Oferty usług

Hotele to jedne z obiektów sprawiających najwięcej problemów w regularnym sprzątaniu. Duża liczba pokoi, a co za tym idzie zakamarków, nie ułatwia szybkiego i sprawnego usuwania kurzy. Na całe szczęście istnieje kilka wypróbowanych technik, które ułatwiają regularne sprzątanie, czyniąc je szybkim i wydajnym. Chcecie się dowiedzieć o tych sekretach?

Sprzątanie musi być spójne i regularne

Co jest jednym z najlepszych sposobów, aby sprzątanie hoteli nie zajmowało wiele czasu? Jego częste i regularne wykonywanie. Przekonasz się że o wiele prościej jest kilka razy w tygodniu sprzątać pokoje, niż raz a długo. Niewielkie ilości zabrudzeń są znacznie prostsze i szybsze w usuwaniu, niż pozbywanie dużych ilości zanieczyszczeń. Standardowe sprzątanie pokoju powinno trwać od 10 do 15 minut włącznie ze zmianą pościeli. Wykonując je regularnie, czas można skrócić do 7 minut lub jeszcze mniej, w zależności od wielkości danego pomieszczenia.

Ile osób do sprzątania

profesjonalna-sprzataczkaNie jest tajemnicą, że ta sama praca wykonywana w kilka osób szybciej będzie zrealizowana. Ta sama zasada dotyczy sprzątania hoteli. Jeśli zatrudnisz odpowiednią liczbę sprzątaczek, masz możliwość zredukować swoje koszty. Brzmi głupio? Nic podobnego. Wystarczy że sprzątaczki będą przychodziły co 2 dnia na 4 godziny. Jest to bardziej ekonomiczne rozwiązanie niż zatrudnianie jednej sprzątaczki na pełny etat, która i tak nie jest zdolna do dokładnego i gruntownego oczyszczenia całego hotelu.

Sprzątanie będzie również szybsze, jeśli zadbasz o odpowiedni sprzęt. Nowoczesne odkurzacze i mopy znacznie skracają czas wykonania poszczególnych zabiegów. Z ich pomocą możesz szybko ogarnąć najbardziej zabrudzone pomieszczenia i cieszyć się świeżością przez długi czas. Twoi hotelowi goście szybko dostrzegą zmianę na lepsze i chętniej będą odwiedzać twój hotel. Zwiększona liczba klientów oznacza większy zysk, co z kolei pozwala inwestować w kolejne atrakcje i innowacje. Jak widać, od czyszczenia i sprzątania może się rozpocząć rozwój twojego biznesu. Miej to na uwadze, kiedy kolejnym razem zaczniesz się zastanawiać czy warto inwestować w kolejne drogie detergenty, lub czy warto zatrudniać dodatkową pomoc dla pokojówek i sprzątaczek.

Zainteresowanych tematem zapraszam na stronę firmy Inwemer System. Sprawdzisz tam m.in dlaczego warto skorzystać z profesjonalnych usług porządkowych oraz przekonasz się  czym charakteryzuje się sprzątanie hoteli Inwemer.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Jak przyspieszyć sprzątanie w hotelach?, 9.0 out of 10 based on 1 rating

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
22 − 15 =